trende

Kadınlar Günü

02 Ekim 2017 1740 İzleme

8 mart Dünya Kadınlar günü nedeni ile Gördes Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen etkinliklere Gördesli kadınlar ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

05.03.2011 tarihinde Gördes Belediyesi Kültür Sarayında düzenlenen anma gecesine  Gördes Kaymakamı Davut GÜL Beyefendi ile Gördes Belediye Başkanı Muhammet AKYOL Beyefendi de eşleri ile katılarak bu anlamlı günde kadının yanında olduklarına ilişkin manevi desteklerini gösterdiler.

Etkinlik iki dönmedir başarı ile yürüttüğü mahalle muhtarlığının yanı sıra özveri göstererek Gördes Kadınlar Derneği başkanlığını da üstlenen performansına hayran olduğumuz aynı zamanda emekli adliyeci- Sayın Sevgi CENKİ 'nin açılış konuşması ile başladı.

CBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Yeni Türk Dili bölüm başkanı Prof Dr. Ayşe İLKER ile büromuz avukatlarından Av.Nezihe ARI'nın günün anlamını, tarihçesini ve kadının geçmişteki ve günümüzdeki yerini irdeleyen konuşmaları dikkatle izlendi.

Her iki konuşmacının da Gördesli olması ise coşkuyla karşılandı.

Etkinlikler esnasında şiir okuyan iki öğrenci bolca alkışlandı.

 

Tasarımı Av.Nezihe Arı tarafından yapılan kokartlarda gece boyunca dinleyicilerin yakalarını süsledi.

Av. Nezihe Arı konuşmasında  Gördesli kadının kendisini ifade etmesi açısından önemli gördüğü Gördes Kadınlar Derneğine Sahip çıkılmasını isteyerek bu konuda kendisinin de elinden gelen katkıyı yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Konuşmasının sonunda ise eli boş gelmek istemediğini söyleyerek gece boyunca boynunda  taşıdığı fuların birer benzerini gecenin hatırası anlamında dinleyicilere hediye etti. 

Programın son bölümünde konuşmacılara, Gördes Kadınlar Derneği tarafından hazırlanan hediyeler, Kaymakam Davut GÜL ve Belediye Başkanı Muhammet AKYOL tarafından takdim edildi.

Büromuz avukatlarından Av.Nezihe ARI'nın plaketi  ise mezun olduğu Gördes Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet KAN tarafından verildi.

Etkinliklere  GÖRDES BASININDA da  yer ayrılarak   daha geniş kitlelere ulaşıldı.

Resim Galerisi

1740 Tıklanma

İLETİŞİM

  • Adres : Turan Mahallesi Yedieylül Yolu No:31 Kat:3 (Bulvar Fırın Üstü)
    TURGUTLU / MANİSA
  • Email : info@sdabakoglu.av.tr
  • Cep : 0(532) 261 11 03
  • Tel : 0(236) 313 55 05